Vast oled sama meelt, et time out ei ole lihtsalt pingil norutamiseks. Kui treener otsustab mõne oma piiratud võimalustest kasutusse panna, siis seda ikka selleks, et strateegia järgmisteks minutiteks täpselt paika panna ja lagunenud koostööd korrastada.
Vastase üllatav vile valel ajal?
2020 aasta “time out” tuli ootamatu üllatusena. Nii on ka sageli spordimängudes. Isegi, kui Sinu poole peal kõik kenasti laabub, siis on vastane see, kes palub kohtunikul hoogu pidurdavat vilet puhuda ja rütm muutub. Kuigi meil pole tegemist isikustatud vaenlasega, siis olukord oli (ja nii mõnelgi pool ikka veel on) kõrvulukustav vile kõige ebamugavamal hetkel. Paus on paus. Mis seal ikka, seda muuta ei saa. Aga see, mida omal pingil pausi ajal teed oleneb juba ainult Sinust.
Korrasta strateegiad!
Lihtsalt istuda ja oodata, et pärast vabastavat vilet taas püsti karata ja jooksu panna pole kõige targem hetke olukorra kasutamine. Kasuta see sundaeg strateegiate ja värskete kombinatsioonide korrastamiseks! Mis iganes see siis sinu ettevõtte olukorras ka ei tähendaks. Võibolla avastad, et oled aastaid ilma selge mänguplaanita või teenindusstandarditeta sahminud või märkad järeldusi tehes, et meeskond tegi mõttetutes kohtades liiga palju vigu ja vajaks koolitamist. Time out ajal oleks hea olulised kombinatsioonid meelde tuletada ja läbi joonistada. Või näiteks saad aru, et mängijad ei tajugi, mis seis on ja mida nad hästi või halvasti teevad – lihtsalt tormavad. Kas oleks õige aeg testostud juurutada ja objektiivselt panust mõõta, et niigi piiratud energiat tühja ei kulutaks? Või näiteks käivitada selge ja toimiv kliendi tagasiside kogumise süsteem? Või luua teenindusettevõttes näiteks õppevideod, mis aitaksid keerulises ja vahetuvas tööjõu olukorras teeninduse taset ikkagi kõrgemal hoida?
Muidugi on nii mängijate (töötajate) kui treeneri e. juhi käitumine pausi ajal väga oluline. Kui minutiline paus kulutada kurtmisele või üksteise peale pahameele väljavalamisele, siis on restart pigem masendav ja mitteoodatud. Kui aga tehtud vigade ja probleemide kallal näägutamise asemel joonistada värsked mänguskeemid, mis homseid võimalusi näitavad, siis on kõigi tuju märksa parem.
Kasuta hetke, see on parim, mis teha saad!
Igal juhul on selge, et olenemata sellest, kas paus on vabatahtlik või sunniviisiline (Corona) on tark seda läbimõeldud viisil ära kasutada!
.
.
Avaldatud: Äripäev!