woman in white dress standing inside a store

Ka töötajal on nägemis-, kuulmis- ja haistmismeel!

Teenuse- või ostukeskkondade välimusse ja funktsionaalsusesse panustatakse tohutult ja asja eest. Meie silmad näevad kujundust, kõrvad kuulevad muusikat ja nina nuusib lõhnu. … Ka teenindajal on kõik need meeled!

Trendline Analytics koolitaja Eero Palm

Hea teenindus ei teki, kui kogud infot sahtlisse!

Kraadimine iseenesest tervist ei paranda! Kui kraadimine näitab, et tervis on korrast ära, siis üha uus ja uus kraadimine, kasvõi 20 korda, tervist ikka ei muuda. See põhimõte kehtib suurepäraselt ka klienditeeninduses ja müügisuhtluses. Testostudega või klienditagasiside kogumisega võib saada palju väärt infot, mis siis vastavalt kas teenindusstandardi rakendamist või klientide ootusele vastamist näitab. Aga veelkord mõõtmine iseenesest ei muuda tulemust!

tagasiside tagasisidet andmine juhtimine tagasisidestamine vestlus testostud põhjal Trendline Analytics

Tagasiside andmine testostude põhjal. Kuidas seda parandada?

Nõu peaks suutma andma nii, et töötaja oleks motiveeritud oma “tervise” parandamiseks sinu “ravisoovitusi” rakendama. Kujuta ette, kui perearst võtaks vereproovi, tõstaks vastu valgust ja ütleks subjektiivselt, hinnanguliselt: “Milline suurepärane värv!”. Ei oleks vist väga usaldustäratav.

Trendline Analytics Müügisuhtluse Efektiivsuse Indeks näidis Sales Communication Effectiveness Indez

Müügisuhtluse Efektiivsuse Indeks (MEI) – number, mis aitab õiged järeldused teha!

4-st seotud komponendist koosnev indeks, mis näitab, millisel tasemel on ettevõtte müügisuhtlus. Müügisuhtluse Efektiivsuse Indeks (inglise k. Sales Communication Effectiveness Index) näitab visuaalselt, kuivõrd efektiivselt kasutatakse ära ettevõtte kliendibaasi. Müügisuhtluse Efektiivsuse Indeks kuvab mitme protsendiga klientidest suheldakse efektiivselt. MEI näitab loogilise ja seotud protsessina 4 olulise teguri koosmõju lõpptulemusele.

Trendline teenindusstandardid testostud

Tegija TÖÖOTSIJA! Vali tegija TÖÖKOHT!

Teenindus-, müügi- ja kaubandussfääris on sage mure tööjõud. Nüüd, kui suur osa maailmast on läbi raputatud on kõik kaardid taaskord uuesti laiali jagatud ja seda nii töö pakkujatele, kui ka töö otsijatele. Ehk “läbirääkimistel” peaksid olema tugeval positsioonil need kes on tegijad. Kuidas võiks üks tegija tööotsija olukorda targalt kasutada? Ära lepi hooletu tööpakkujaga! Pikas…

kliendikogemuse kaardistamine tagasiside küsimine kogumine Trendline Analytics soovitusindeks NPS

SOOVITUSINDEKS [NPS] – miks loodud ja kuidas kasutada?

Kui ma oleksin oma abikaasalt aastaid tagasi küsinud “Kui tõenäoliselt Sa oleksid nõus minuga abielluma, kui ma ettepaneku teeksin?”, siis arvan, et nii ebakindel ümbernurga jutt mõjuks vägagi kummaliselt ja ta oleks vastanud väärikalt “Noh, eks ma siis tõenäoliselt annaksin Sulle vastuse, kui ma seda kaaluksin”. Suurt selgust poleks kummalegi tulnud 🙂 Loe lisa …

bussi juhitakse esiistmelt Trendline juhtimisteemaline juhtimine klienditeenindus blogilugu

Bussi juhitakse esiistmelt [ka halbade teeolude puhul]!

Ettevõtete, meeskondade, perede või muude struktuuride juhtimine määrab suuresti kursi, kuhu kogu meeskond välja jõuab. Ehk see kelle käes on rool määrab suuna. Kas Sinu “reisijad” teavad kuhu ja mis marsruuti mööda sõidate? Mis on sihtkoht? Millised on vahepeatused?

artikkel juhtimine premeerimine panus-vs-tulemus

Premeeri PANUST, mitte tulemust!

Paar päeva tagasi sattusime õhtuse jalutuskäigu ajal Ironman Tallinn pika distantsi viimase lõpetajat finišit nägema. Minul on püstitatud küsimusele vastus käes. 🙂 Kuidas Sinul?

Pingeread – avalikud või salajased – on pea iga ettevõtte tavapraktika.
Tööandja proovib nende abil nõrgemaid motiveerida ja tugevamaid tunnustada-hoida. Loomulikult soovib arengut taotlev osakonnajuht oma töötajate hetkeolukorda näha.

kliendi tagasiside kogumine customer feedback gathering

Naerata ja maailm (klient) naeratab Sulle vastu!

“The Smiling Report”, mille kokkupanekul osales tagasihoidliku panusega Eesti ja Baltikumi poolt ka Trendline (Trendline on MSPA liige), pandi kokku 25 riigi testostufirmade tagasiside põhjal. Kindlasti on hetke olukorras mõõdukas paanika nii mitmetel ettevõtjatel kellel puudu tööjõust, kui ka paljude töötajate pool kes on tööturul uues rollis. Kui toote või teenuse hinda langetatud ei ole, siis ei sobiks ka teeninduse kvaliteedi arvelt järeleandmisi teha. Naerata ja klient naeratab Sulle vastu! 🙂 Raport näitab, et klienditeenindajad …

koolitused testostud teenindusstandardid Trendline

TIME OUT Sinu ettevõttes! Mida teed?

Vahet pole kas minutiline paus on Sinu enda või vastaste vilistatud, enne mängu tagasi ei saa, kui see lõppeb. Kasuta seda aega targalt! Kui minutiline paus kulutada kurtmisele või üksteise peale pahameele väljavalamisele, siis on restart pigem masendav ja mitteoodatud. Kui aga tehtud vigade ja probleemide kallal näägutamise asemel joonistada värsked mänguskeemid, mis homseid võimalusi näitavad, siis on kõigi tuju hoopis parem.